Úvaha Mag McMagové

20. února 2013 v 21:24 | Mag |  Tak jsem použil klávesnici ...
Štěstí. Láska. Zdraví. Říká se , že bez těchto tří věcí nemůžeme žít. Ale pravdou je, že nemůžeme žít bez života, bez něj by jsme totiž všichni byli mrtví.
Je mnoho lidí, kteří přežívají bez štěstí , v žalu, chudobě a nemají nic, ale žijí. Je spousta lidí, kteří trpí nemocemi, jsou připoutáni k nemocniční posteli ale jejich hrudník stále naznačuje , že žijí. Avšak nemohu přijít na příklad života bez lásky , všude je láska. I muž žijící v lese, sám, v opuštěné staré chatrči, má lásku, lásku v lese, lásku v té samotě. Láska je všude, můžeme se pokusit potlačit naše pocity ale nejde to. Nebo se někdy někomu povedlo být bez citu? Pochybuji.
Položme si otázku, co je vlastně štěstí? Vzácný moment, který si často člověk uvědomí až poté co ho v rukách měl. Štěstí může znamenat pro každého něco jiného, záleží i na věku Malému dítěti můžete koupit kinder vajíčko a bude štěstím jásat. Pro dívku mého věku může být štěstí, že se na ní pěkný Jakub usmál. Dále štěstí může přijít, když nám příjde přijímací list ze střední školy, že jsme přijati. Štěstí může přijít z jakékoliv drobnosti, velkou smůlou je, že se staví vždy jen na chvíli, a v tu chvíli si člověk, řekne - jsem nepřemožitelný, cokoliv se v tu chvíli stane mne nemůže zlomit, i když v tuto chvíli prohraju , budu se cítit jako vítěz, a ano štěstí s námi chvíli zůstane, chvíli se s námi bude radovat a bude nám dopřávat samé dobré věci ale pak si na něj začneme zvykat, začneme ho brát jako samozřejmost a najednou je pryč. A dojde mi, že o něco co chceme , aby zůstalo čisté, se musíme starat, musíme o to pečovat . Jak říká staré dobré přísloví. Bez práce nejsou koláče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 24. února 2013 v 19:24 | Reagovat

Žít se dá všelijak. Záleží na úhlu pohledu, co je pro jednoho nepřijatelné, je pro jiného normální. Jak píšeš, žít může i člověk nemocný nebo postižený - i když to není ani plnohodnotný život. Ale stejně tak se můžu optat, jestli všichni zdraví lidé, kteří jsou obdařeni i všemi smysly, vedou skutečně plnohodnotný život. Takže i tohle je otázka pohledu...
A láska? Láska má taky spoustu podob. Láska v podobě milostného vzplanutí, láska v podobě přátelství a náklonnosti, láska matky k dítěti, člověka k člověku, ale i člověka ke zvířeti... protože i zvířátka dokážou přijímat a oplácet lidskou náklonnost, mnohdy lépe, než člověk sám.
A štěstí? Co je, kruci, vlastně štěstí? Štěstí samotné je tak prchavé, že se dá vychutnat jenom pár chvil. Neznám člověka, který by byl permanentně dvacet čtyři hodin denně šťastný. Domnívám se, že to ani nejde. Ale jestli je někdo šťastný každý den, třeba jen chvilku, minutu nebo čtvrthodinku, pak takového člověka pokládám za šťastného člověka.
Ale myslím, že netřeba být přímo šťastný. Stačí být aspoň spokojený.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama